nalagam novice...

KAM MED POČITNICAMI?

ZA OTROKE

POLETNE ISKRICE – V Dijaškem domu Škofijske gimnazije Vipava pripravljajo program za učence od 7. do 9. razreda ob začetku počitnic (26. - 28. 6. 2024). V prijetnem ambientu bo priložnost za druženje, sprostitev, srečanje s seboj in Bogom, športne igre, pomoč drugemu, spoznavanje, veselje, plavanje, odkrivanje narave pod zvezdami, ... in še in še. Prenočevalo se bo v troposteljnih sobah s kopalnico. Cena srečanja je 40 €. Število mest je omejeno. Za dodatne informacije in prijavo poglej: poletne.iskrice@sgv.si

POLETNI PROGRAM V REPNJAH – Poleti 2024 bosta v Repnjah v Domu matere Margarete potekala dva tedna duhovnosti za osnovnošolske otroke: 1. termin: od 14. do 20. julija 2024, 2. termin: od 21. do 27. julija 2024. Poglejte na https://solske-sestre.si/poletni-program-za-otroke/

ORATORIJ 2024 -  od 8. do 12. julija: Tema letošnjega oratorija bo prerok Danijel.

Oratorij je odlična priložnost, da nekaj počitniških dni preživimo v družbi prijateljev in se preko druženja, igre ter odkrivanja vrednot, ki so bile pomembne oratorijskemu junaku, naučimo, kako storiti kaj dobrega, ter spoznamo, da Bog kliče tudi nas. Glavni deli oratorijskega dne so uprizoritev zgodbe o glavnem junaku, kateheza, molitev, delavnice in velika igra. Prijavite se čimprej!

Prijavnica

ZA PEVCE

Duhovno pevski teden v Soči bo potekal od 22. do 26. 7. (duhovni del bo vodil Blaž Krnel, zborovodski del Marjan Grdadolnik, za vokalno tehniko pa bo skrbela Tanja Rupnik). Dodatne informacije na tel. 041 366 986 (Agata Dugar), prijave pa na povezavi: https://forms.gle/cNkXQcJQhXRX9DZq7.

Slavilne duhovne vaje za mlade glasbenike in pevce (15 - 25 let) pa bodo v Rodiku potekale od 4. do 7. 7. Voditelj: Niko Čuk. Prijave na tel. 031 632 552 (Niko Čuk).

En procent dohodnine

Tako kot lani vas vabim, da namenite 1 % (ali manj) za potrebe župnije Budanje. Hvala!

Kdaj? Davčni urad upošteva veljavne zahteve s katerimi razpolaga na dan 31. decembra leta za katero se dohodnina odmerja. Zahteva velja do trenutka, ko davčni organ prejeme novo zahtevo ali preklic zahteve.
Po novem letu se procent računa od dohodnine za tisto leto.

Kje? Obrazec za namenitev dela dohodnine lahko zavezanec odda:
    • elektronsko preko storitev elektronskega poslovanja FURS eDavki,
    • osebno ali po pošti pri pristojnem finančnem uradu (obrazec).