nalagam novice...

PRIPRAVA NA POROKO

Kandidati za poroko vabljeni k pripravi na zakon v naši dekaniji. Izkoristite možnost dokler zdravstvene razmere v zvezi z virusi to dopuščajo.
Srečanja priprave na zakon bodo potekala prva dva vikenda v oktobru: 1., 2., 3., 8., 9., in 10. oktobra v Marijinem domu v Šturjah (Ajdovščina) z začetkom ob 19. uri.
V primeru, da takrat srečanja ne bodo varna, bo priprava potekala prek interneta (Zoom). Prijave na https://skofija-koper.si/pnz/

STIČNA MALDIH 2021

Mladi vabljeni v Stično. Na sticna.net dobite vse informacije o 40. jubilejnem srečanju mladih, ki bo v soboto 18. septembra, ob 10.30-21.30 ure. Za zanimiv program je tokrat PCT pogoj. Na spletu kupite vstopnico in naročite avtobusni prevoz z našega kraja. Po 12. 9. bodo prijave na avtobusni prevoz zaprte, zato pohitite. (Če potrebujete pomoč, vam bom pri tem z veseljem pomagal).

Vse prijave se opravijo preko spleta na https://sticna.net/vstopnice/.

UMRL JE ŠKOF METOD PIRIH

V torek, 23. marca je v svojem stanovanju DD v Vipavi izrekel Bogu svoj zadnji: "Zgodi se" in prestopil prag večnega življenje. Naj mu Bog za vse dobro, ki ga je naredil koprski in slovenski Cerkvi, poplača z nebesi.

Povezava za prenos pogreba ob 16.00

Pokojni škof Metod Pirih bo pokopan na obletnico imenovanja za koprskega škofa. To bo jutri, na praznik Gospodovega oznanjenja, 25. marca. Pogrebna sveta maša bo ob 16. uri v Logu pri Vipavi. Sveto mašo bodo neposredno prenašali na Radiu Ognjišče v radijskem programu in tudi v video obliki na spletni strani in Facebook profilu.

Ob 8.45 bodo pokojnega škofa pripeljali pred cerkev v Logu pri Vipavi. Dekanijski duhovniki ga bodo prinesli v cerkev in ob 9.00 darovali sveto mašo.

Od 10.00 naprej bo možnost individualnega poklona in slovesa do pokojnega škofa. Vse, ki bodo prišli k temu slovesu prosimo, da dosledno spoštujejo varnostne ukrepe za preprečevanje širjenja okužbe. Zlasti upoštevajte smer gibanja, medosebno razdaljo in razkuževanje rok. V cerkvi je obvezna uporaba zaščitne maske. Svetujemo jo tudi zunaj cerkve.

Ob 16.00 bo pogrebna sveta maša, ki jo bo daroval koprski škof msgr. dr. Jurij Bizjak ob navzočnosti apostolskega nuncija. Tudi ta sveta maša bo potekala ob upoštevanju varnostnih ukrepov za preprečevanje širjenja virusa. Prisotnost duhovnikov in laikov je omejena. Izmed laikov pa bodo pri pogrebni sveti maši lahko navzoči samo sorodniki pokojnega škofa Metoda.

Po sveti maši bo škof Metod prepeljan na Sveto goro, kjer bo, na svojo željo, pokopan v grobnici za glavnim oltarjem. Tudi pokop bo potekal v najožjem krogu škofa, njegovega spremstva in domačih pokojnega škofa.

Pokojni škof Metod je v svoji oporoki zapisal: »Namesto vencev darujte v namen, ki ga določi škofija.« Določena sta dva namena in sicer za skupnost dijaškega doma ŠGV v Vipavi, kjer je škof Metod rad in z veseljem preživel leta svoje upokojitve ter za svete maše za nove duhovne poklice in za svetost duhovnikov, kar je bilo škofu Metodu zelo pri srcu.

• Za skupnost dijaškega doma – TRR: SI56 0400 1004 7452 195 (Škofijska gimnazija Vipava, Goriška cesta 29, Vipava) z obveznim sklicem SI00 29105; namen nakazila: »v spomin škofa Metoda dar za DD«
  • Za svete maše – TRR: SI56 1010 0003 5676 886 (Škofija Koper, trg Brolo 11, Koper) z obveznim sklicem SI00 23321; namen nakazila: »v spomin škofa Metoda dar za sv. maše«